W dniu dzisiejszym (30.04.2010) w naszej szkole obchodziliśmy podwójną uroczystość. Świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły prof. R. A. Cebertowicza oraz żegnaliśmy najstarszych kolegów, tegorocznych maturzystów. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej, przybliżającej jeszcze raz sylwetkę naszego patrona. Został również nagrodzony zwycięzca konkursu wiedzy o profesorze Cebertowiczu – uczeń klasy IV TLM Mariusz Zajączkowski, który wykazał się szczegółowa znajomością sylwetki patrona. Delegacja uczniów złożyła kwiaty na grobie prof. R. A. Cebertowicza oraz zapaliła znicze.

Tradycyjnie uroczystość pożegnania absolwentów przygotowali młodsi o rok koledzy. Wyróżniającym się uczniom, opuszczającym mury naszej szkoły, Pani dyrektor E. Kołodziej wraz z wychowawcami klas maturalnych, tj. Panią E. Strumian i E. Matyjasik, wręczyła świadectwa oraz nagrody rzeczowe.

Nagrodzeni zostali:

W klasie III Os  Anna Król i Marzena Moroz za wyniki w nauce,
Dawid Ślązak, Narek Mikayelyan, Erwin Krajc, Bartłomiej Figurski, Radosław Sitkiewicz, Damian Wyszogrodzki i Piotr Okrasa za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych,

W klasie IV TLM Damian Dratwa i Wojciech Łuczak za wyniki w nauce,
Szymon Węgierski i Konrad Krzeszewski za osiągnięcia sportowe Łukasz Kopczyński za osiągnięcia w konkursie wiedzy pożarniczej.

Była część artystyczna, kwiaty, życzenia i wzruszenie.