Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Lekcja ekologii w łódzkim ZOO

29 września 2021r. uczniowie z klasy 3IMG i 3IMP uczestniczyli w zajęciach, których celem była realizacja zagadnień dotyczących ekologii i ochrony zwierząt w Polsce i na świecie. Temat: Bioróżnorodność - poznać, zrozumieć, chronić.

droga do ZOOprzed ZOO

Prowadzący zajęcia - pracownik łódzkiego ZOO przedstawił uczniom główne zagrożenia różnorodności biologicznej min. degradacja naturalnych siedlisk i zanieczyszczenia środowiska.

spotkanie z przewodnikiemprzed klatką z orłami

Omawiając przykłady gatunków wymierających uświadomił uczniom, że u podstaw zagrożenia różnorodności biologicznej często stoi nasz brak wiedzy i wrażliwości przyrodniczej.

orzełsowy

Podczas zajęć uczniowie poznali świat zwierzęcych zmysłów, ogromną rolę ostrego wzroku i czułego słuchu, zmysł termiczny dusicieli.

przy wybiegu oryksa szablorogiegolemury

Dlaczego ptaki tak dobrze widzą, czy zwierzęta rozróżniają kolory, czy węże słyszą.

KubaOliwkaJanPatryk

W czasie zajęć w pawilonie Wiwarium uczniowie mieli możliwość bez pośredniego kontaktu z przedstawicielami gadów, a biorąc na ręce węża ostatecznie przekonali się, że skóra węża jest sucha.

przy wybiegu żyrafżyrafyżyrafa

Po zajęciach jedna z uczennic powiedziała, że lekcja w zoo było odskocznią od standardowych lekcji i bardzo podobała się uczniom.