KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej

W piątek 28 lutego 2020 roku kolejny już raz gościliśmy w naszych murach uczestników Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej - uczniów okolicznych szkół podstawowych. Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była zima, która nie dopisała w tym roku. Za pośrednictwem rosyjskich utworów lirycznych chcieliśmy przywołać atmosferę mroźnych, białych dni, co znakomicie nam się udało.  Pomysłodawczynią, organizatorką i prowadzącą konkurs jest nauczycielka języka rosyjskiego Pani Iwona Kucharczyk.

Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało ponad 40 uczniów klas 5-8 ze szkół podstawowych:

 • Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Głownie pod opieką Pani Iwony Kucharczyk
 • Szkoły Podstawowej Nr 2 im. A. Mickiewicza w Głownie pod opieką Pani Aliny Filipczak
 • Szkoły Podstawowej Nr 3 im. T. Kościuszki w Głownie pod opieką Pani Katarzyny Kaźmierczak
 • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubiankowie pod opieką Pani Krystyny Słomskiej
 • Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dmosinie pod opieką Pani Doroty Kwolek i Pani Małgorzaty Grzegorczyk
 • Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach pod opieką Pani Neli Fierek

Prezentacje uczniów oceniały doświadczone nauczycielki języka rosyjskiego Pani Krystyna Uczciwek i  Pani Urszula Kurczewska.

Uczestnicy byli doskonale przygotowani i zdaniem jury większość z nich zasługiwała na nagrody. Po intensywnych obradach zostali wyłonieni zwycięzcy.

W kategorii klasy 4-6 zwyciężyła Małgorzata Piekut ze SP w Dmosinie. II miejsce zajęła Magdalena Wojtczak z SP Nr 1. III miejsce przypadło Nikoli Sikorskiej ze SP w Dmosinie.

Wyróżnienia otrzymały:

 • Olga Grzelak ze szkoły w Lubiankowie
 • Polina  Topuzllieva ze SP Nr 2
 • Anna Szyda ze SP Nr 3
 • Kamila Rożniata ze szkoły w Lubiankowie

W kategorii klasy 7-8 zwyciężyła Natalia Marczewska ze SP w Bielawach. II miejsce zajęła Maria Pakuła ze SP Nr 2. III miejsce - Maja Skrzypczak ze SP Nr 2.

Wyróżnienia otrzymały:

 • Patrycja Wiśniewska ze SP w Bielawach
 • Patrycja Ołubek ze SP Nr 3.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody (power banki, słuchawki, butelki filtrujace, kubeczki itp.)

Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery tego dnia i dostarczenie słuchaczom niezapomnianych wrażeń w czasie recytacji.

Pragniemy również podziękować jury konkursu za ogrom pracy włożonej w przesłuchanie tak dużej ilości uczestników, Pani Joannie Cybulskiej za pomoc w przygotowaniu oryginalnych    dyplomów, Pani Edycie Brzozowskiej-Krupińskiej za pomoc w udekorowaniu sali oraz  wszystkim uczniom naszego Zespołu Szkół, którzy nie szczędzili sił, by konkurs przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze.