Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej

W piątek 28 lutego 2020 roku kolejny już raz gościliśmy w naszych murach uczestników Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej - uczniów okolicznych szkół podstawowych. Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była zima, która nie dopisała w tym roku. Za pośrednictwem rosyjskich utworów lirycznych chcieliśmy przywołać atmosferę mroźnych, białych dni, co znakomicie nam się udało.  Pomysłodawczynią, organizatorką i prowadzącą konkurs jest nauczycielka języka rosyjskiego Pani Iwona Kucharczyk.

Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało ponad 40 uczniów klas 5-8 ze szkół podstawowych:

 • Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Głownie pod opieką Pani Iwony Kucharczyk
 • Szkoły Podstawowej Nr 2 im. A. Mickiewicza w Głownie pod opieką Pani Aliny Filipczak
 • Szkoły Podstawowej Nr 3 im. T. Kościuszki w Głownie pod opieką Pani Katarzyny Kaźmierczak
 • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubiankowie pod opieką Pani Krystyny Słomskiej
 • Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dmosinie pod opieką Pani Doroty Kwolek i Pani Małgorzaty Grzegorczyk
 • Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach pod opieką Pani Neli Fierek

Prezentacje uczniów oceniały doświadczone nauczycielki języka rosyjskiego Pani Krystyna Uczciwek i  Pani Urszula Kurczewska.

Uczestnicy byli doskonale przygotowani i zdaniem jury większość z nich zasługiwała na nagrody. Po intensywnych obradach zostali wyłonieni zwycięzcy.

W kategorii klasy 4-6 zwyciężyła Małgorzata Piekut ze SP w Dmosinie. II miejsce zajęła Magdalena Wojtczak z SP Nr 1. III miejsce przypadło Nikoli Sikorskiej ze SP w Dmosinie.

Wyróżnienia otrzymały:

 • Olga Grzelak ze szkoły w Lubiankowie
 • Polina  Topuzllieva ze SP Nr 2
 • Anna Szyda ze SP Nr 3
 • Kamila Rożniata ze szkoły w Lubiankowie

W kategorii klasy 7-8 zwyciężyła Natalia Marczewska ze SP w Bielawach. II miejsce zajęła Maria Pakuła ze SP Nr 2. III miejsce - Maja Skrzypczak ze SP Nr 2.

Wyróżnienia otrzymały:

 • Patrycja Wiśniewska ze SP w Bielawach
 • Patrycja Ołubek ze SP Nr 3.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody (power banki, słuchawki, butelki filtrujace, kubeczki itp.)

Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery tego dnia i dostarczenie słuchaczom niezapomnianych wrażeń w czasie recytacji.

Pragniemy również podziękować jury konkursu za ogrom pracy włożonej w przesłuchanie tak dużej ilości uczestników, Pani Joannie Cybulskiej za pomoc w przygotowaniu oryginalnych    dyplomów, Pani Edycie Brzozowskiej-Krupińskiej za pomoc w udekorowaniu sali oraz  wszystkim uczniom naszego Zespołu Szkół, którzy nie szczędzili sił, by konkurs przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze.